Bursa Ulu Cami’de Gerçekleştirilen Saldırıyı ve Arkasındaki Güçleri Lanetliyoruz!

        Bugün Bursa’nın merkezinde yer alan Ulu Cami’nin batı girişinde gerçekleştirilen acımasız saldırı sonucunda resmi rakamlara göre  13 kişi yaralanmıştır. Bu saldırı, daha önce benzer bir saldırıya maruz kalmış, birçok üyesini kaybetmiş bizleri derinden üzmüştür. EĞİTİM SEN Bursa Şubesi olarak ilimizde gerçekleştirilen bu saldırıyı lanetliyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Başta Kapalı Çarşı esnafı olmak üzere tüm halkımıza geçmiş olsun diyoruz.

                     AKP iktidarının tek vaadi kaos ve istikrarsızlıktır.

    7 Haziran seçiminden sonra istikrar vaadiyle yönetime gelen AKP iktidarı tüm ülkeyi istikrarsızlık ve kaosa sürüklemektedir. İçeride ve dışarıda savaş politikalarını yürüten AKP iktidarına soruyoruz:

İstikrar’dan anladığınız ülkemizin kentlerinde, meydanlarında, sokaklarında,çarşılarında patlayan bombalar mıdır?

   Bursa’da kent merkezinde  gerçekleşen patlama göstermektedir ki bu soruları sormadığımız müddetçe bu ülkede hiç birimizin can güvenliği yoktur. Aylardır ısrarla sürdürülen savaş ve şiddet politikalarındaki ısrar Türkiye’nin daha büyük saldırıların hedefi haline gelmesinden başka bir sonuç vermeyecektir.

                                  Eğitim Emekçileri Barış İstiyor!

   Bizler bu ülkenin eğitim emekçileri olarak iktidarı uyarıyoruz. İçeride ve dışarıda yürüttüğünüz savaş politikası ülkeyi kan gölüne çevirdi. Bir an önce bu politikalardan vazgeçin. Bugünkü saldırının ve tüm katliamların sorumlusu ülkemizi savaş politikası ile yönetmeye çalışan iktidardır. Biz emekçilerin tek talebi ise BARIŞ’tır. İşçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışma günü 1 Mayıs’ta emek,barış,özgürlük ve eşitlik için  alanlarda olacağız. Tüm halkın taleplerini savaş politikaları ile sindirmek isteyen iktidara karşı biz emekçiler barışın sesi olacağız. Bu ülkenin kan ve gözyaşının ülkesi olmasına izin vermeyeceğiz.

Artık yeter, ölmek, yaralanmak ve sakat kalmak istemiyoruz.

Artık yeter, her yeni güne başlarken nerede bomba patlayacağını düşünmek istemiyoruz

Bir kez daha katliamda yaralanan yurttaşlarımızın acısını yüreğimizde hissederek  acil şifalar diliyoruz.

 

                                                                                     EĞİTİM SEN BURSA ŞUBE YÜRÜTME KURULU

 

Benzer İçerikler

Bülten

En Üste Çık