Yüz yüze eğitimin ilk haftası: MEB’i ilkokul çocukları daha iyi yönetir!

Yüz yüze eğitimin ilk haftası: MEB’i ilkokul çocukları daha iyi yönetir!

Eğitim Sen Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Derviş Erdem, yüz yüze eğitimin ilk haftasına dair eleştirilerde bulundu, “MEB’i ilkokul öğrencileri daha iyi yönetirdi” dedi.

Yüz yüze eğitim-öğretim döneminin uzun bir aradan sonra açılmasıyla beraber eğitimin ilk haftası tamamlandı. Online eğitim döneminde Milli Eğitim Bakanlığı’nın, yüz yüze eğitime geçileceği tarih için okullara yatırım yapmaması ise eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Eğitim Sen Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Derviş Erdem, uzun zaman sonra başlayan yüz yüze eğitimde yaşanan ihmal ve aksaklılara dair sosyal medya hesabından eleştirilerde bulundu.

Yüz yüze eğitim-öğretim döneminin ilk haftasına dair izlenimlerini paylaşan ve Milli Eğitim Bakanlığı’nı eleştiren Erdem, “Bence MEB’i ilkokul öğrencileri yönetsin! Eminim ki çok daha sağlıklı kararlar alır çocuklarımız.” sözleriyle Bakanlığa ateş püskürdü.

“Bu nasıl öngörüsüzlüktür?”

Online eğitim döneminde geçen yaklaşık 1 buçuk yılın ardından Bakanlığın herhangi bir önlem almamasını, salgın koşullarına uygun planlama yapmamasını eleştiren Erdem, “Bu nasıl bir öngörüsüzlüktür? Okullar açıldı hiçbir hazırlık yok. Bir haftadır yardımcı personel yok. Maske ile 40 kişilik sınıflarda 40 dakika ders yapmak oldukça zordu. Üstelik birçok okul güçlendirme çalışması nedeniyle başka okul binalarında eğitim öğretime başladı ve tam gün eğitim yapan bu okullar ikili eğitime geçti, akşam 20.00 ye kadar ders yapılıyor. Yetmedi bazı okul binasında üç farklı okul eğitim yapıyor. Daha dün sabah okullara gönderilen yazı ile derslerin 35 dakika yapılması istenmişken yine bir gece yarısı haberiyle tekrar 40 dakika ders yapılması istendi.” dedi.  

Durumun neresinden tutulursa elde kalacağını söyleyen Erdem, “Yazık bu çocuklara ki sizin gibi yöneticilerin zamanında eğitim öğretim görüyorlar!” şeklinde konuştu.

BursaMuhalif.com/Haber Merkezi

Benzer İçerikler

Bizi Takip Edin

En Üste Çık