15 eğitim sendikasından Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun iptali için AYM’ye itiraz dilekçesi

15 eğitim sendikasından Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun iptali için AYM’ye itiraz dilekçesi

Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun geri çekilmesini isteyen 15 eğitim sendikası, kanunun neden olacağı sorunları ve kanuna itirazları içeren dilekçeyi Anayasa Mahkemesi’ne sundu.

Eğitim Sen, Eğitim-İş, TEÇ-SEN, Hürriyetçi Eğitim-Sen, Anadolu Eğitim-Sen, Özgür Eğitim-Sen, TÖB-SEN, Eğitim Söz-Sen, Eğitim Hak-Sen, Eşit Haklar Sendikası, Eğitimde Birlik-Sen, İdeal Eğitim-Sen, Engelsiz Eğitim-Sen, Demokrat eğitimciler Sendikası ve Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası’nın MYK üyeleri, bugün Anayasa Mahkemesi Genel Sekreteri Murat Şen ile görüştü.

Eğitim alanında öğretmenler ve öğrenciler açısından telafisi imkânsız sonuçlar doğuracak olan yasal düzenlemelerin, iptal davası sonuçlanana kadar durdurulması istendi.

Görüşmede, 15 eğitim sendikasının birlikte hazırladığı, 32 sayfadan oluşan ve Öğretmenlik Meslek Kanunu ile kariyer basamakları sınavına itirazlarını belirten dilekçe sunuldu. Dilekçede, kanun yapma tekniğine aykırı olarak hazırlanan yasanın, eğitim çalışanlarının özlük, ekonomik ve sosyal hiçbir sorununa çözüm üretmediği belirtildi.

Anayasa Mahkemesi’ne sunulan dilekçeyi okumak için tıklayınız.

Sendika.Org

Benzer İçerikler

Bizi Takip Edin

En Üste Çık