Bursa'nın Kirazlıyayla Köyü’nde “Maden sahası genişletme ve zenginleştirme” faaliyeti, Dünya Çevre Gününde basın açıklamasıyla protesto edildi.

 

Bursa'nın Kirazlıyayla Köyü’nde “Maden sahası genişletme ve zenginleştirme” faaliyeti, Dünya Çevre Gününde basın açıklamasıyla protesto edilmek istendi. Bursa’dan ve Yenişehir'den giden çevre savunucularının köye girişi engellenince, köylüler jandarma barikatlarını aşıp, 12 km yol yürüyerek desteğe gelen çevre savunucuları ve sivil toplum temsilcileri ile bir araya geldiler. Burada da farklı engellemelere rağmen basın açıklaması gerçekleşti.

 
Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, kalabalık, ağaç, düğün ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta, ayakkabılar, gökyüzü ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, ayakkabılar, kalabalık ve açık hava, şunu diyen bir yazı 'HALKIZ BİZ'
Derviş Erdem
20 saat
an ve Yenişehir'den giden çevre savunucularının köye girişi engellenince, köylüler jandarma barikatlarını aşıp, 12 km yol yürüyerek desteğe gelen çevre savunucuları ve sivil toplum temsilcileri ile bir araya geldiler. Burada da farklı engellemelere rağmen basın açıklaması gerçekleşti.

Benzer İçerikler

Bizi Takip Edin

En Üste Çık