Kaybettiğimiz Çanakkale Şubemizin Eski Başkanı Telat Koç Davasını Kazandı!

Kaybettiğimiz Çanakkale Şubemizin Eski Başkanı Telat Koç Davasını Kazandı!

Kaybettiğimiz Çanakkale Şubemizin Eski Başkanı Telat Koç Davasını Kazandı!

Tarih: Kategori: HaberlerHukukKararlar

Çanakkale Şubemizin başkanlığını yapmış, dayanışmacı, yardımsever ve mücadeleci kimliğiyle çok sayıda insanın hayatında iz bırakmış Telat Koç’u kaybetmenin acısı hala tazeyken, açtığı davayı kazandığını öğrenmiş bulunmaktayız.

Geç gelen adaletin adalet olmadığını biliyoruz. Ancak Telat Koç’un sabırlı ve kararlı mücadeleci kimliği nedeniyle maruz kaldığı mobbing/psikolojik yıldırma sürecine karşı açtığımız davayı kazandığımızı hem sevenleriyle paylaşmak hem de davalı idare Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi yönetimine bu kararı utanç vesilesi olarak sunmak istiyoruz.

Tarihe not olarak düşülen bu karar ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde öğretim üyesi olarak görev yapan Telat Koç’un psikolojik taciz ve yıldırma fiillerine maruz kaldığından bahisle şikayet ettiği kişiler hakkında yapılacak herhangi bir işlem bulunmadığı yönündeki üniversite kararı iptal edilmiştir.

İlgili kararda Telat Koç’un görev yaptığı sürece şüphelilerin manevi acı ve ıstırap veren psikolojik taciz ve yıldırma fiillerine maruz kaldığı ve psikolojik taciz ve yıldırma neticesinde anksiyete uyum bozukluğu tanısı konulduğu, sürdürdüğü görev, yetki ve sorumlulukların kısıtlanması ve elinden alınması yoluyla işlevsiz bırakıldığı, çalışma arkadaşlarından izole edildiği, iş yerinde başkalarının kolayca elde ettiği imkan ve fırsatlardan yararlanamadığı gerekçesiyle açılan davada; Ankara 11.İdare Mahkemesi, olayın mahiyeti ve iddiaların ciddiyeti dikkate alındığında, bu iddialara yönelik olarak 2547 sayılı Kanunun 53. maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi kapsamındaki soruşturma aşamasına geçilmesi/soruşturma başlatılması gerekirken yapılmamasını hukuka aykırı bularak işlemi iptal etmiştir.

Karara ulaşmak için tıklayınız.

Benzer İçerikler

Bizi Takip Edin

En Üste Çık