10 Ekim’de katledilenler 6. yılında anıldı

10 Ekim’de katledilenler 6. yılında anıldı

10 Ekim’de katledilenler 6. yılında anıldı

 
 Paylaş

Ankara Garı önünde 10 Ekim 2015’te IŞİD’li teröristler tarafından gerçekleştirilen bombalı saldırının üzerinden 6 yıl geçti. Her yıl Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Bursa’da da emek ve demokrasi güçleri tarafından katliamda katledilenler karanfillerle anıldı. Patlamanın gerçekleştiği 10.04 saatine kadar basın açıklaması gerçekleştiren emek ve demokrasi güçleri, 10.04’te yaşamını yitirenlerin fotoğraflarını sıralayarak yanlarına karanfil bıraktı.

Anma etkinliğinde konuşan Bursa Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Karadağ, “10 Ekim 2015 sabahında yüreklerinde sevgi, gözlerinde gülümseme, dillerinde barış türküleri olan on binlerce kişi kardeşçe yan yana bulunuyordu. O karanlık dönemde hepimize umut veren bu coşkulu birliktelik saat 10’u 4 geçe birbiri ardına patlayan iki bomba ile kana bulandı.” dedi.

Türkiye tarihinin en büyük kitle katliamında kaybedilen bütün yurttaşları saygı ve özlemle andıklarını söyleyen Karadağ, yaşamını yitiren arkadaşlarına olan hasretlerinin, her geçen gün daha da büyüdüğünü ifade etti. “Ceza dosyası kapsamında dosyaya katılanlar olarak bizlerin talepleri ile damla damla kazandırılan deliller ile artık hepimiz biliyoruz ki; bugün 6. Yıl anmasını yaptığımız, devasa acılara karşılık gelen bu katliam önlenebilirdi. İki seçim arasında, 2015 yılının karanlık bir dönemine tekabül eden 10 Ekim Ankara Katliamı siyasi bir cinayettir.” şeklinde konuşan Abdullah Karadağ, insanlığa karşı işlenen bu suçların faillerini gizleyenlerin, bu suçların ortağı olduğunu, iktidarını korumak için toplumu kaos ve şiddet sarmalına sürükleyenleri asla unutmayacaklarını hatırlattı.

Eşitlik, özgürlük, demokrasi ve barış mücadelesinin, yitirilen yurttaşların en büyük emaneti olduğunu dile getiren Karadağ sözlerini şu şekilde tamamladı “Bizler bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu doğrultuda kararlı mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. Kaybettiklerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız! Sorumlularını unutmayacağız, affetmeyeceğiz! Yaşasın Emek, Barış ve Demokrasi Mücadelemiz.”

BursaMuhalif.com/Haber Merkezi

Benzer İçerikler

Bizi Takip Edin

En Üste Çık